time

Çalışma Saatleri / 7 Gün 09:00 - 20:00

phone

Telefon 02163249898 / 0532 6027068

Koruyucu hekimlik- Aşılamalar

Sevimli dostlarımızın sizinle geçireceği ömrün kalitesini arttırmak ve değerli kılmak için  Kliniğimizde; evcil dostlarımıza genel muayene yapılmaktadır. Bu kapsamda; ilk muayene, dışkı ve tam kan tahlilleri yapılan dostlarınıza, beslenme, aşılama, antiparaziter uygulamalar ve yaşamını etkileyecek dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında tüm bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler, evcil dostunuzun yaşadığı ortam ve riskler dikkate alınarak özel olarak belirlenmektedir.

Koruyucu hekimlik; beslenme, temizlik, aşılama, yaşam koşulları , zoonoz hastalıklar gibi geniş kapsamlı ve çok önemli konuları içerir.

Koruyucu hekimlik denildiğinde ilk akla gelen şey; öncelikle hayvan refahı olmalıdır. Yani hayvanların yaşadığı ortamın şartları, hayvanların sağlıklı olarak yaşayacağı teknik ve alt yapı koşulları sağlanmalıdır.

Hastalık ortaya çıkmadan önce alınacak önlemler olarak tanımlanan koruyucu hekimlik, birçok enfeksiyöz ve/veya zoonoz hastalıklar oluşmadan önce evcil dostlarınız için alınan bir seri tedbir ve uygulamayı içerir. Bu önlemler iç ve dış parazitlere yönelik antiparaziter ilaç kullanımı, viral, bakteriyel ve fungal etkenlere karşı ise spesifik aşı uygulamaları şeklindedir. 

Bize 0 216 3249898 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz.

E-Bülten